Kampüsler

Girne Üniversitesi

60+ Tazelenme Üniversitesi Girne Üniversitesi Kampüsü programımıza 2019 yılında katılmıştır ve hâlen Girne Üniversitesi içerisinde eğitim vermeye devam etmektedir.

Kampüsle İletişim

Adres: Girne Üniversitesi Yahya Bakır sokak Karakum/Girne KKTC

Telefon: 0090 392 650 2600 / 4055

 Elektronik Posta: emete.toros@kyrenia.edu.tr

İnternet Sitesi: https://kyrenia.edu.tr/

Yürütücü

 Prof. Dr. Zeynep ÜSTÜN ONUR

Prof. Zeynep Onur, Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi, Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi’nden MBA derecesini almıştır.  Doktorasını Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde tamamlamıştır. Profesör Onur, 1978-2002 yılları arasında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde görev yapmış, 2002-2011 yılları arasında ise Girne Amerikan Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi Dekanı olarak çalışmıştır. Daha sonra 2011-2016 yılları arasında Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı, 2016-2018 yılları arasında da Alanya AHEP Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı olarak görev yapmıştır. Uluslararası Semiyotik Araştırmaları Birliğinin (IASS) Türkiye Temsilcisi olarak Yönetim Kurulu Üyesidir. “Ankara Buluşması” çalışması ile Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA) tarafından düzenlenen “Convivial Spaces” Yarışmasında, “Asya Bölgesi Ödülü”nü, Hümanist Enternasyonal’in 3. Yıldönümü’nde İsviçre’de John Lennon onuruna düzenlenen “Düşlerimiz” yarışmasında, “Architect’s Dream” çalışması ile “Jüri Özel Ödülüne” layık görülmüştür. Yaratıcı düşünce, mimarlık eğitiminde ilk yıl, semiotik ve mimaride anlam konularında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınları vardır. “Modern Sonrası Mimarlık Üzerine Notlar” (2008 yılında Ziya Tanalı ile birlikte) kitabının yazarıdır ve Sinan Ödüllü Mimar Ziya Tanalı’nın mimari monografisinin editörlüğünü yapmıştır. 2017-2018 Eğitim yılında Alanya Hamdullah Paşa Üniversitesinde Tazelenme Üniversitesi Alanya Kampüsünü kurmuş ve yürütücülüğünü yapmıştır. 2019 yılı  Halen, Kıbrıs’ta Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde Profesör olarak çalışmakta, aynı zamanda Dekan olarak görev yapmaktadır ayrıca 2019-2019 eğitim yılında faaliyete başlayan Girne Üniversitesi Tazelenme Üniversitesi kampüsünün kurucusu ve yürütücüsüdür.

Koordinatör

emete toros ile ilgili görsel sonucu

Doktor Öğretim Üyesi Emete TOROS

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde tamamladıktan sonra, İşletme Yüksek Lisans eğitimi için araştırma görevlisi olarak aldığı burs ile University of West Georgia’ya gitmiştir. Buradaki eğitimini tamamladıktan sonra Kıbrıs’taki üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışmış, Pazarlama üzerine yaptığı doktora eğitimini 2013 yılında Salford Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2016 yılından bu yana Girne Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF)  Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. 2018-19 Akademik döneminde Girne Üniversitesi 60+ Yaş Tazelenme Program Koordinatörü ve  İİBF Dekan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ülke ve şehir markalaşmasının yanı sıra özellikle girişimcilik üzerine çeşitli çalışmaları ve akademik yayınları mevcuttur.