Kampüsler

  Sıtkı Koçman Üniversitesi

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 1992 tarihinde kurulmuştur. Üniversitemizin kuruluşunda Fen-Edebiyat, Su Ürünleri, Teknik Eğitim, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakülteleri, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu yer almıştır. Kurulduğu günden bu yana, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ülkemizin sosyo-kültürel, bilimsel ve teknolojik gelişmesine katkıda bulunma, yüksek kalitede yükseköğrenim ve araştırma sunma amacında olmuştur. Sistematik ve kapsamlı bir eğitim programı geliştirilmesi yeterli bir altyapı gerektirir fikri ile hareket eden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 1994 yılında hızlı bir gelişme ve yatırım projesi başlatmıştır. Üniversitemizin bu çabalarına okulumuzun hamisi Sıtkı Koçman cömert mali katkılarıyla destek olmuştur. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bugün 19 fakülte, 4 enstitü, 3 yüksekokul, 14 meslek yüksekokulu, 18 araştırma ve uygulama merkezi ile 208.000 metrekare kapalı alan üzerinde 44.000’den fazla öğrencisi, 1000’i aşan öğretim elemanı ve 800’den fazla idari personeliyle hizmet veren genç ama hızla gelişen bir üniversite olmaktan gurur duymaktadır. Üniversitemiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen tıklayınız.

  Kampüsle İletişim

  Adres: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, 48000. Kötekli/Muğla TÜRKİYE

   Telefon: 0090 252 211 10 00

   Elektronik Posta: msku@tazelenme.com

   İnternet Sitesi: www.mu.edu.tr

  Yürütücü

  Prof. Dr. Muammer TUNA

  1987 yılında Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Sosyoloji Bölümü’nü bitiren Muammer TUNA, 1989-1993 yıllarında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 1993 yılında Muğla Üniversitesi adına doktora eğitimi için ABD’ye gitmiş, Louisiana Devlet Üniversitesinde yüksek lisans ve Mississippi Devlet Üniversitesinde çevre sosyolojisi alanında doktorasını tamamlayarak 1998 yılında yurda dönmüştür. 2001 yılında İngiltere’de Essex Üniversitesinde çevre sosyolojisi araştırmaları üzerine doktora sonrası çalışmalar yapmıştır. Ana çalışma alanı olan çevre sosyolojisi dışında, çevre ve turizm, çevre yönetimi, sürdürülebilirlik, yerel demokrasi, demokratikleşme, modernleşme, uluslararası göçler, yaşlanma ve yaşlılık, yaşlılık sosyolojisi üzerine ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilmiş araştırmaları bulunmaktadır. Halen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Sosyoloji Bölümü öğretim üyesidir ve bölüm başkanlığı görevini yürütmektedir.

  Koordinatör

  Özden TENLİK

  2012 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitiren Özden TENLİK, formasyon eğitimini tamamlayarak 2013-2017 yılları arasında Felsefe Grubu Öğretmenliği ve Rehber Öğretmenlik yapmıştır. Yüksek Lisansını 2017 yılında “Kurumsal Bakım Gören Yaşlıların Yaşam Kalitesi: Muğla İli Örneği” başlıklı teziyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Sosyoloji Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine devam etmektedir.